Замовити дзвінок

Виховання кошеня

Виховання кошеня
23 September, 2019

Виховання кошеняти

З появою в будинку кошеняти життя його мешканців кардинально змінюється. Крім радості та гарного настрою від його присутності у господарів значно додасться поточних турбот. Чи зменшаться вони пізніше, залежить тільки від правильного виховання пухнастого улюбленця.

Починати виховні заходи рекомендується з першого дня появи малюка в будинку. Пам'ятайте, що кішки у віці після року важко піддаються навіюванням, в той час як кошенят можна легко привчити до тієї або іншої дії.

Основні рекомендації

Для початку рекомендуємо запастися терпінням. Якщо в перші місяці життя кошеня проявити наполегливість і цілеспрямовано проводити навчання, в подальшому клопоту від Вашого спільного проживання набагато зменшиться. Терпляче і з усім можливим спокоєм проводите виховний процес, поки малюк не усвідомлює, чого від нього хочуть, і не почне дотримуватися встановлених правил.

Не забувайте проявляти турботу і увагу, по можливості присвячуючи тварині якомога більше вільного часу. Малюк, недавно відлучений від матері, вимагає тактильної ласки, тому притискайте його до себе, чухати, промовляйте заспокійливі слова. Також можна взяти знайому річ або шматочок матерії з дому, де він раніше проживав. Чим швидше він відчує себе в безпеці, тим краще пройде адаптація до нового місця.

Ще одним важливим фактором для ефективного виховання є послідовність. Відразу ж позначивши межі дозволеного, дотримуйтеся їх неухильно. Варто один раз дати слабину, і кошеня зрозуміє, що можна робити, як йому заманеться.

Пам'ятайте, що заборони необхідно вимовляти чітким і гучним голосом, але без прояву агресії і, тим більше, фізичних покарань. Останній момент дуже важливий, адже залякане биттям тварина, хоча і зрозуміє, як не слід поступати, але виросте озлобленим. Не чекайте від нього сильної прихильності і ласкавого відносини.

Привчання до лотка

Добре, якщо Ви взяли кошеня, вже привчені до туалетного місця. У цьому випадку досить придбати лоток, аналогічний тому, який у малюка був раніше, і показати йому нове місце розташування.

Але буває, що кошеня доводиться навчати цій важливій премудрості з нуля. В цьому випадку дотримуйтесь наступних рекомендацій:

1. Уважно стежте за діями малюка, і при перших ознаках прояву занепокоєння віднесіть в лоток. Після того, як він зробить свої справи, не забудьте заохотити його ласкавим словом і погладжуванням.

2. При появі несанкціонованої калюжки на підлозі не кричіть і не бийте кошеня. Витріть місце серветкою, дайте її понюхати вихованцеві і віднесіть в лоток. Володіючи відмінним нюхом, наступного разу він самостійно знайде місце для туалету. За таким же принципом можна використовувати спеціальні спреї з феромонами, які продаються у ветеринарних магазинах.

3. Регулярно відносите кошеня в лоток через 10 - 15 хвилин після їжі. Зазвичай в цей час з'являється потреба справити нужду.

Якщо у вас вже є доросла кішка, купите новому мешканцеві власний лоток. Обов'язково стежте за його чистотою, оскільки охайні тварини можуть відмовитися ходити в загиджене місце.

Привчання до точіння кігтів

Точіння кігтів - одна з основних потреб котячих, яка проявляє себе вже в ранньому віці. Привчіть малюка робити це правильно, і Ваша меблі або інші предмети інтер'єру залишаться цілими.

В першу чергу придбайте спеціальну когтетку або ж зробіть її самостійно. Краще, якщо місць для точіння в будинку буде кілька. Одне з них рекомендується розташовувати біля вхідних дверей - улюбленого місця всіх кішок. Друге обладнайте там, де тварина вже намагалося випробувати міцність кігтів.

Зазвичай цього достатньо, щоб кошеня зрозумів, де можна безпечно «робити манікюр». Але якщо він продовжує псувати інтер'єр, не потрібно бити його або кричати. Замість цього радимо вдатися до таких хитрощів:

• закрийте особливо понівечені ділянки пластиком або іншими перешкодами;

• натріть їх надто пахучими речовинами: цитрусової цедрою, запашними прянощами, парфумами;

• для залучення уваги до когтетке окропити її настоянкою валеріани.

Після кожного правильного використання місця для точіння не забувайте хвалити і гладити малюка.

відучує дряпатися

Маленькі кошенята ще не розуміють, що кігтики потрібно тримати при собі і користуються ними, коли хочуть, в тому числі і під час ігор з господарями. Якщо не відучити їх від цієї неприємної звички, вона закріпити на все життя.

Для отучения від дряпання і кусання:

• Не грайте з малюком голими руками, використовуйте для цього спеціальні іграшки.

• При перших проявах агресії вдамося до допомоги пульверизатора - окроплені водою, малюк в наступний раз задумається над своєю поведінкою. Схожим чином діють і гучні різкі звуки, наприклад, хлопки.

• Чи не карайте, а ігноруйте. Після того, як кошеня підняв на Вас лапу з пазурами, просто позбавите його своєю увагою, поки він не усвідомлює помилку.

• В крайньому випадку, надягайте на лапи вихованця спеціальні силіконові накладки або зверніться до ветеринарної клініки для підстригання кігтиків.

Важливим моментом в виховному процесі є також відучення від покусувань під час ігор. Найбільш ефективним і менш травматичним для психіки кошеня є шумовий вплив. Голосно крикніть, хлопніть в долоні - він злякається і запам'ятає цей момент. Допускається і незначне застосування сили. Просто легенько стукніть малюка по голові складеною газетою, щоб відвернути його увагу.

Помилки при вихованні кошеня

Часто господарі, самі допускаючи промашки, розплачуються через непослух вихованця в подальшому. Для запобігання такій ситуації необхідно знати про найпоширеніші помилки:

• Вчасно не почищений туалет - повністю вина людини. Якщо кошеня не захотів сходити в брудну вбиральню і залишив сліди перебування поруч, не лайте його, а приберіть і в наступний раз пам'ятайте про необхідність своєчасного очищення лотка.

• Не давайте слабину в ключових моментах. Якщо Ви не хочете, щоб тварина спало на хазяйської ліжка, застрибує на стіл, висіло на шторах, не дозволяйте цього жодного разу. Відразу ж вдавайтеся до шумового впливу, не чекаючи, поки звичка закріпиться.

• Будьте налаштовані тільки позитивно. Щоб Ви не робили - годували, виховували, проводили догляд, робіть це з любов'ю і без биття.

Головне, про що Ви повинні пам'ятати при вихованні кошеня, ставитеся до нього до власної дитини, якого необхідно спрямовувати, любити і поважати. Тільки в цьому випадку він згодом перетвориться в ласкавого кота з правильними звичками.

Додати коментар

Ви повинні увійти , щоб додати коментар. Якщо у вас немає облікового запису, ви можете зареєструвати для неї. Реєстрація безкоштовна!