Замовити дзвінок

Вакцинація домашніх тварин: краще пізно, ніж ніколи

Вакцинація домашніх тварин: краще пізно, ніж ніколи
24 September, 2019
Обов'язкова вакцинація домашніх тварин

Рано чи пізно всі власники домашніх тварин стикаються з необхідністю щеплень. Щоб уникнути небажаних наслідків убезпечити вихованця від можливих захворювань рекомендується навіть, якщо він взагалі не виходить з дому.
Щеплення від сказу використовуються частіше за інших, оскільки в разі зараження проходити неприємні лікувальні процедури доведеться всім домашнім. Що стосується збудників інших хвороб, то в більшості випадків їх небезпека просто ігнорують, або вважаючи турботу про тварину не настільки важливою, або просто заощаджуючи гроші.
Витоки такого підходу лежать в тому, що тварин не сприймають, як повноцінних членів сім'ї, а швидше, як іграшку, яку легко можна замінити на нову в разі виходу з ладу. На жаль, непоодинокі випадки, коли господарі просять приспати не так давно «улюблене» тварина тільки через небажання витрачати на його лікування час і кошти.
Щоб убезпечити вихованця і оточуючих від безлічі захворювань, ветеринари настійно рекомендують робити щеплення відповідно до графіка.

Готуємося до вакцинації

Для безпечного та ефективного проведення вакцинації за 15 днів до призначеної дати рекомендується очистити організм тварини від глистових інвазій. Нехтування цією рекомендацією загрожує підвищеним ризиком ускладнень в результаті ослаблення імунітету вихованця під дією токсинів, які виділяють гельмінти.
Від ектопаразитів, що населяють шерстяний покрив, також слід завчасно позбутися. Але, тому що піддавати купання тваринного безпосередньо перед вакцинацією не можна, краще скористатися краплями і бар'єрним нашийником.
Пам'ятайте, що вводити вакцини можна тільки в абсолютно здоровий організм. Тому перед цим подбайте про загальному огляді у ветеринарного лікаря на предмет відсутності у тварини ознак нездоров'я.
Також не забувайте забезпечити вихованцеві збалансоване харчування, з яким він зможе отримувати всі необхідні поживні речовини. Чим більше якісної буде їжа, тим більшу користь вона принесе імунному захисті, а значить, тварина зможе прийняти вакцину без ускладнень.

Особливості щеплень для собак

Список рекомендованих для собак щеплень досить великий. Уколи призначають для запобігання захворювань інфекційним гепатитом, ПАРВОВІРУСНИЙ ентеритом, парагрип, лептоспірозом, бордетелліозом, аденовирусом дихальних шляхів, сказ.
Іноді загальноприйнята схема відрізняється від індивідуальної в зв'язку з особливостями собаки. У будь-якому випадку для того, щоб кожна вакцина надала ефективний вплив, необхідно строго дотримуватися рекомендацій ветеринара.
Звичайним є вакцинація за наступним графіком:
• в 2-х місячному віці - перше введення в загальній вакцини без сказу;
• через місяць, строго після виконання цуценяті 3-місячного віку - ревакцинація схожим засобом, але в його складі вже є вакцина від сказу;
• в рік - повтор попереднього циклу з такою ж послідовністю.
У разі несвоєчасного взяття щеплень може значно знизитися їх ефективність. Крім цього, якщо Ви зберетеся в дорогу, а ветеринарний паспорт не буде заповнений за правилами, можуть виникнути труднощі з перевезенням тварини. Найімовірніше його відправлять в карантин, що, безумовно, зірве відпочинок.
Буває, що собака потрапила в сім'ю в дорослому віці і будь-які відомості про попередні вакцинації відсутні. У цьому випадку рекомендуємо звернутися до ветеринарної допомоги. Спеціаліст розробить індивідуальну схему щеплень, враховуючи особливості тварини.

Особливості щеплень для кішок

Кішки схильні безлічі захворювань: інфекційний ринотрахеїт, кальцівіроз, панлейкопения, хламідіоз, сказ - ось неповний список можливих інфекцій. При цьому заразитися можуть навіть повністю домашні тварини. Відбутися це може як по дорозі до ветеринарної клініки, так і при випадковому занесенні збудника з вулиці.
Загальна прищеплювальна схема для котів не відрізняється від собачої. Для повноцінного захисту вихованця в 2 місяці життя йому вводиться комплексне засіб без сказу, в 3 місяці проводиться розширена ревакцинація. Дорослих тварин найчастіше вакцинують відразу повним препаратом. Після року вакцинація повторюється за такою ж схемою.
Ми привели узагальнені схеми для загального ознайомлення. Але точний графік вакцинації встановлюється в кожному індивідуальному випадку окремо. Уточнюйте всі нюанси у свого ветеринарного лікаря, не соромлячись задавати будь-які питання. Пам'ятайте, що від цього залежать здоров'я і життя Вашого улюбленця.
Додати коментар

Ви повинні увійти , щоб додати коментар. Якщо у вас немає облікового запису, ви можете зареєструвати для неї. Реєстрація безкоштовна!