Замовити дзвінок

Як вибрати дряпку і привчити до неї кішку?

Як вибрати дряпку і привчити до неї кішку?
29 November, 2021
Відучити кішку від звички точити пазури неможливо. Але тварину завжди можна привчити до дряпки і тоді двері, шпалери та улюблений диван будуть у безпеці. Давайте дізнаємося, яку дряпку вибрати і як навчити кішку нею користуватися.

Чому кішки точать пазури?
У природному середовищі пазури тварин сточуються самі під час полювання та лазіння по деревах. А ось домашнім улюбленцям складніше підтримувати довжину "манікюру", тому вони точать кігтики про все, що бачать.
Заліза, розташована у кішок на подушках лап, виділяє специфічний запах, який відчувають усі коти. Так кішки позначають свою територію.

Яку дряпалку купити для свого вихованця?
Під час покупки необхідно враховувати породу, особливості характеру та звички кота. Спостерігайте, що ваш пухнастий друг дере найчастіше. Якщо від пазурів вихованця страждають підлокітники дивана та дверні косяки, вам підійде вертикальний варіант – панель або стовпчик, які кріпляться до стіни. Для любителів обдирати в кутку кімнати шпалери можна взяти кутову кігтеточку. Якщо ж кішка воліє дряпати килим, придивіться до горизонтальної. Якщо порода кішки дуже активна або велика, рекомендуємо розглянути ігрові комплекси з кількома поверхами та будиночками. Маленьким кошеням підійдуть варіанти з іграшками.
Віддавати перевагу слід натуральним матеріалам. Купуйте вироби з сизалю, джуту, грубого лляного волокна, гофрованого картону та деревини.
Від вибраного матеріалу залежить довговічність приладу. Наприклад, картонних дряпок вистачає лише на рік. А ось виробом із синтетичних матеріалів, ковроліну та целюлози можна користуватися кілька років.
Не забувайте регулярно стежити за станом деталей дряпки, оскільки зношений елемент може травмувати тварину.

Де краще поставити кігтеточку?
Рекомендуємо розміщувати кігтеточку там, де кішка зазвичай точить кігті. Якщо немає можливості поставити її або повісити, можете розташувати пристрій поруч із «постраждалим» місцем. При цьому річ, яку домашній улюбленець використовував як когтедралку, необхідно на деякий час закрити і обробити спеціальним спреєм для відлякування.
Також кігтеточку можна встановити в тому місці, де кішка спить - часто тварини люблять точити кігті після пробудження.

Як привчити свого улюбленця до кігтеточки?
Що робити, коли пухнастий друг ігнорує кігтедралку? Вам доведеться поступово привчати кішку користуватися новим пристроєм. Процес навчання довгий, тому заздалегідь запасіться терпінням.
Набагато простіше навчити кошенят правильно точити кігтики. Вам необхідно познайомити малюка з кігтеточкою. Не примушуйте пухнастого друга і не підвищуйте голос на нього. Інакше тварина злякається, і почне оминати пристосування десятою дорогою. Краще похваліть кошеня і пригостить улюбленця улюбленими ласощами, коли він використовуватиме когтедралку за призначенням.
Крім цього, можна збризкати кігтеточку засобом для привчання або спреєм з котячою м'ятою.
Додати коментар

Ви повинні увійти , щоб додати коментар. Якщо у вас немає облікового запису, ви можете зареєструвати для неї. Реєстрація безкоштовна!