Замовити дзвінок

Що потрібно зробити, якщо ви вирішили завести кішку

Що потрібно зробити, якщо ви вирішили завести кішку
30 November, 2021

Що ж, вам чи вашій дитині захотілося мати вдома кошеня – це чудово. Але як підготуватись? Що потрібно купити?

Головне, відразу для себе вирішити - особливо якщо кішку хоче дитина, хто ж доглядатиме за вихованцем, годуватиме його, прибиратиме лоток, возитиме до ветеринара. Зрозуміло, що діти зазвичай обіцяють і доглядати, і годувати, і навіть гуляти з кошеням, але, звичайно, основні турботи про тварину ляжуть на дорослого. Потрібно розуміти, що тварина - це не іграшка, що кошеня виросте і стане дорослою твариною і досить швидко. І так, може бути і неприємний запах, і вовна, і подряпані меблі та поганий настрій у кішки – це теж можливо.

 Що потрібно зробити перед появою у вас вдома вихованця:

  • Вибрати лоток і зрозуміти, де він стоятиме, - лоток не треба брати маленький, краще взяти на виріст, котик росте швидко. Звичайно, краще взяти з бортиками, так не сильно прокидатиметься наповнювач на підлогу. Відмінним варіантом, буде закритий туалет, в ньому вихованець почуватиметься захищено і запахи будуть поширюватися набагато менше по приміщенню. До лотка потрібен совочок. Зазвичай лоток ставлять у ванній або туалеті квартири, якщо у вас вдома кілька поверхів, то краще поставити хоча б один лоток на поверх.
  • Тепер вам потрібно вибрати наповнювач для котячого туалету. На що потрібно звернути увагу - це як наповнювач вбирає, наскільки утримує запах, розмір гранул, чи безпечний він, прилипає до вовни і лап чи ні, ну і підходить він вам за ціною. Наповнювачів на ринку зараз безліч вивчіть це питання і визначтеся.
  • Чим же нагодувати кошеня? Звичайно, на думку відразу спадає молоко, але тварина погано перетравлює звичайне коров'яче молоко. Маленькому кошеняті можна запропонувати суміш із курячого яйця та нежирного молока. Але годування готовими кормами зручніше, це швидко, харчування збалансоване, всі задоволені.
    На початковому етапі дуже важливо годувати кошеня хорошим, якісним кормом. Корми бувають сухі та вологі, у сухому більше калорій. Не варто змішувати вологий корм із крупами, - так ви порушите баланс харчування. Якщо хочете уникнути кровоточивості ясен, то краще хоч трохи залишити в меню кішки сухого корму - відбувається механічне чищення.
    Комусь зручніше годувати кішку натуральними продуктами, але ніколи не годуйте зі свого столу, не треба копченого, гострого, тим більше кісток, - вихованець може поранити внутрішні органи. Їжа має бути здоровою та різноманітною, наприклад, яловичина, кролик, індичка, рибою сильно не захоплюватися. Ще сир, кефір, кисле молоко, нежирна сметана. Також необхідні крупи і овочі, можна зварити кашу і туди додати м'ясо, вітаміни. І завжди має бути в доступі вода з-під фільтра в чистій мисці.
  • Для здоров'я кішці потрібно зригувати шерсть (не всім породам), що накопичилася, тому можна вдома посіяти в квітковому горщику пшеницю, яку ваш кіт із задоволенням з'їсть. Готову траву можна придбати в магазинах, з вулиці траву кішці давати не варто!
  • Можливо, вам відразу знадобиться сумка, переноска для тварини, забрати кошеня додому або відвезти до ветеринара. Що має бути в сумці-переносці: хороша вентиляція, жорстке дно, огляд – щоб кіт міг бачити, куди його переміщають, міцні замки, безпечний та міцний матеріал.
  • Якщо кошеня пухнасте, то краще придбати спеціальну щітку або фурмінатор для вичісування вовни, - так у вашому будинку буде чистіше і кішка здоровіша.
  •  Кігтеточка - кішці необхідно точити пазури, це закладено природою і береже ваші меблі. Для заманювання інтересу можна повісити на дряпку іграшки, переставити в зручніше місце і обробити засобом для привчання кошенят.
  • Якщо взяли кошеня з вулиці або притулку для тварин, краще відразу купити засіб відпаразитів та глистів та обробити кошеня, коли воно з'явиться у вас вдома (з тритижневого віку).
  • Звичайно, можна купити ще дуже багато різного, і спеціальний будиночок, і нашийник, іграшки і килимок, і нові миски, але це може почекати, а то й взагалі не знадобиться.

 Далі, що потрібно розуміти - щеплення кошеняті необхідні, кішку може заразити людина або вона людини. Ще вони потрібні, коли зберетеся подорожувати з вихованцем. Перше щеплення робиться 10 тижнів, через місяць повтор. Перед кожним походом на вакцинацію тварину потрібно обробити від глистів за 5-6 днів. У рік ставиться щеплення від сказу. Після візиту до ветеринару та вакцинації краще не пускати котика на вулицю 1-2 тижні, тварина перша доба може мало їсти та багато спати.

Перші дні у вашому будинку кошеняті буде нелегко, нова обстановка, чужі люди, мами немає, а вона маленька. Ваша увага, любов і ласка допоможуть швидше адаптуватися вихованцю на новому місці, звикнути ходити в лоток і користуватися кігтечкою.

Додати коментар

Ви повинні увійти , щоб додати коментар. Якщо у вас немає облікового запису, ви можете зареєструвати для неї. Реєстрація безкоштовна!